Käimas on kandideerimine puuvillatehastesse

Üks kõige sagedasem küsimus, millega meie poole pöördutakse on seotud Austraalias töö leidmisega. Ja tõsi ta on – selleks et seda võrratut maad täiel rinnal nautida, on vaja rahalisi vahendeid ja periooditi vaeva näha ning tööd teha. 

Puuvilla ehk kohalike keeli cottoni hooaeg on magus võimalus koguda viie kuuga märkimisväärne summa. Hooaeg algab aprilli alguses ning lõppeb augustis. Palk on olenevalt töötundide arvust ning tööandjast keskmiselt 1400-1600 AUD (950-1090 eurot) nädalas.

Eelmisel aastal anti meile võimalus töötada Morees Auscotti puuvillatehases. Mina veetsin oma tööpäevi valdavalt pressiruumis puuvillaruubikuid sissepakkides ning Mairo puuvillapalli tõstukit ehk moonbuggy-t juhtides. Meie toonaseid emotsioone ja mälestusi saad lugeda siit – “Puuvillatehases töötamise võlu ja valu“.

19576597_1578948322137733_1497209874_o

Moree Auscotti puuvillatehases, kevad 2017.

Ma tean, et Mairo arvates oli puuvillatehases töötamine tore elamus. Sooviksin, et saaksin sama öelda… mina meenutan seda perioodi pigem magushapult, sest kuigi palk oli võrratu, oli see töö minu jaoks vaimselt üks raskemaid. Täpselt sama liigutuse vihtumine tunde ja tunde – see ei ole kohe üldse minu jaoks!

See on ainult minu arvamus. Innustame kõiki huvilisi kandideerima, sest elu on näidanud, et hooajad ning töö olemus võivad erinevates tehastes olla tundmatuseni erinevad.

Positsiooni kindlustavad vaid kiiremad ja osavamad – seega, ruttu-ruttu kandideerima! Suurepäraseks boonuseks on taaskord tõstuki- ehk forkliftilubade olemasolu.


Mõned näited puuvillafirmadest:

Auscott z4NjMbeX_400x400

Kandideerida saab läbi AgriLabouri. AgriLabouri kontaktid leiad nende kodulehelt või Facebookist – Agri Labour Australia – Eesti Leht.

SC-logoSouthern Cotton

Kandideerida saab läbi AgriLabouri. AgriLabouri kontaktid leiad nende kodulehelt või Facebookist – Agri Labour Australia – Eesti Leht.

Namoi Cotton imgLogo

Kandideeri Namoisse läbi nende kodulehe siin – namoicotton.com.au.

olam-logoOlam

Kandideeri Olamisse läbi nende kodulehe siin – olamgroup.com.

 


 

Palju õnne ja edu kandideerijatele!

– Kaisa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s